Hyppää sisältöön
Suomeksi
Svenska
Etsi sivustolta
Etusivu
Toimielimet
Viranhaltijat
På svenska
Etusivu
>
Toimielimet
>
Aluevaltuusto
>
Kokous 23.4.2024
Aluehallitus
Aluevaltuusto
Kansalliskielilautakunta
Kehittäminen ja yhteistyö -lautakunta
Palvelujen järjestäminen -lautakunta
Tarkastuslautakunta
Varautuminen ja turvallisuus -lautakunnan kokous
Aluevaltuusto, kokous 23.4.2024
§ Esityslista
Lataa
§ 36 Kokouksen laillisuus ja päätösvalta
§ 37 Pöytäkirjantarkastajien valinta
§ 38 Esityslistan hyväksyminen
§ 39 Vastaus aluevaltuutettujen aloitteeseen: Kulttuuri vahvistamaan hyvinvointia
§ 40 Vastaus aluevaltuutettujen aloitteeseen: Itä-Uudenmaan alueelle ensisuoja
§ 41 Käsittelemättä olevat valtuustoaloitteet vuosilta 2022 ja 2023
§ 42 Eron myöntäminen luottamustehtävästä, Jenni Lastuvuori
§ 43 Aluevaltuuston kokousaikataulu syksy 2024
§ 44 Ajankohtaiset asiat
§ 45 Aluevaltuutettujen aloitteet
Kokouksen osallistujat
Osallistujat
Heikki Vestman - puheenjohtaja
Elin Blomqvist-Valtonen - 1. varapuheenjohtaja
Arja Isotalo - 2. varapuheenjohtaja
Camilla Söderström - sihteeri
Johanna Aaltonen
Otto Andersson
Patrik Björkman
Jeanette Broman
Bernhard Edgren
Anna-Mari Eloranta
Charlotta Engblom
Tapani Eskola
Kristian Forsman
Roy Harkimo
Nea Hjelt
Irmeli Hoffren
Riku Honkasalo
Christoffer Hällfors
Matti Jäppilä
Lilli Kahri
Anette Karlsson
Mikael Karlsson
Sanna Kivineva
Marianne Korpi
Arto Kujala
Sanna Kurki
Leo Kylätasku
Jenni Lastuvuori
Tom Liljestrand
Satu Lindgren
Kaj Lindqvist
Bodil Lund
Ilkka Luusua
Hanna Lönnfors
Marketta Mattila
Silja Metsola
Tove Munkberg
Mia Myllys
Pia Nurme
Mikaela Nylander
Jenna Perokorpi
Markus Pietikäinen
Matti Pirhonen
Marika Railila
Jere Riikonen
Micaela Röman
Kevin Servin
Frida Sigfrids
Pasi Siltakorpi
Tiina Sinkkonen
Pamela Stenberg
Lotte-Marie Stenman
Tom Sundbäck
Tero Suominen
Pehr Sveholm
Janne Turunen
Nina Uski
Hannu Vihreäluoto
Maria von Flittner
Jorma Wiitakorpi
Lilian Andergård-Stenstrand - hallintopäällikkö /förvaltningschef
Petri Hyvönen - vanhusneuvoston edustaja /äldrerådets representant
Annika Immonen - sosiaali- ja terveysjohtaja /social- och hälsovårdsdirektör
Peter Johansson - pelastusjohtaja /räddningsdirektör
Samuel Kauppi - nuorisovalt. edustaja /företr. för ungdomsfmge
Mika Kosunen - viestintäjohtaja /kommunikationsdirektör
Max Lönnqvist - hyvinvointialuejohtaja /välfärdsområdesdirektör
Pauli Ritola - vammaisneuv. ed. / repr.för rådet för pers. m. funktionsnedsätt.